Posted on Lisa kommentaar

MÄEHANSU TALU ON AVATUD!

Ka sellel aastal võtab Mäehansu talu Avatud Talude päeval vastu külalisi, sedakorda siis pühapäeval. 19.juulil.

Mäehansu talu on eelkõige lamba- ja kitsekasvatuse talu, seega näitame oma toredaid tegelasi. Kasvatame Eestis ainulaadseid angoora kitsi, kes kasvatavad endale selga suure mohäärvillast kasuka. Meil on kolm sikku: Monte, Hilton ja Herbert, kolm kitse Holly, Gabriella ja Agnes ning kolm talle Hugo, Hubert ja Gena, lisaks terve hulk muid tegelasi. Lammaste hulgast katsume mõned väiksemad ja patsutatavamad teie jaoks välja valida, et oleks mida kallida ja musida.

Kellel on sügavam huvi loomade vastu, siis katsume igal täistunnil alates kella 10 teha põhjalikuma tuuri, kus perenaine räägib kitsedest ja lammastest ning nende kasvatamisest ning mida neist kõike teha saab sabast sarvedeni välja.

Saame käia käsitöötoas, kus on kangasteljed ja palju lõnga, saame proovida teljel kudumist.

Mäehansu on ka metsatalu. Soovijad saavad peremehe juhatusel läbida kilomeetrise metsaraja “Kuidas mets kasvab”, kus on näha tehtud tööd talumetsas aastakümnete jooksul. Retk metsa algab kell 12.

Uues kitslas on üleval väike näitusmüük Mari-Ann Remmeli maalidest ja Eve Sisa vaipadest.

Peretütred on avanud puhveti, kus pakume eelkõige oma talu toodangut, kitsejuustu ja lambaliha, grillime vorsti ja sööme kooki. Saab lihtsalt istuda ja loodust nautida ning olla.

Meilt talu toodangut saab kaasa osta: kitsejuustu, lambalihavorsti, villast- ja mohäärlõnga, vaipu, voodikatteid, pleede, salle, lamba- ja kitsenahku, sokke, kitsepiimaseepi. Maksmine on sularahas.

Lisa kommentaar